Skip links

Haberler

Deprem Çemberi Buluşması Raporumuz Yayında


Etki Çemberleri Vakfı olarak, “deprem ülkesiyiz” tanımını daha iyi anlamak ve bu tanıma uygun işbirliği ağı oluşturmak üzere, deprem ülkesiyiz ifadesini çembere alarak, “ne yapmalıyız?” sorusuna cevaplar aradığımız buluşmamıza  22 Şubat 2023’te Maslak Goodspaces’te başladık. Moderatörlerimiz nezdinde, Akademi – Sivil Toplum- Özel Sektör temsilcilerimiz ile bir araya geldik.
 
Bu organizasyonumuzda konu başlıkları nezdinde, gruplarda görüşülenler ve çember çalışması sonucunda oluşan tüm gruplara ait içgörü ve aksiyon önerileri paylaştığımız rapora aktarılmıştır. Oluşturulan gruplardan çıkan program çıktıları, ana başlık ve alt başlıklar altında derlenmiştir.
 
Bu rapor her sektörden temsilciler ile değerlendirilmesi nezdinde tüm çıktıları ile kolektif hareketi bir araya getirmek hedefinde hazırlanmıştır.
Projemiz

Gökçeada'nın çevresel sürdürülebilirliğini sağlamak için Gökçeada yerel halkını, yerel makamları ve STK'ları güçlendirme projemiz başlıyor!

Gökçeada sadece Türkiye'nin en büyük adası değil, aynı zamanda dünyanın dördüncü büyük su rezervine sahip bir adamız. Toprağa, suya, havaya ve yüksek çevre bilinciyle üretime öncelik veren programlar ve yatırımlar sayesinde Gökçeada kendi kendine yetebilir ve kendi kendini sürdürebilir hale gelebilir. Projemizin ana hedefi, yerel halkın, çevreye duyarlı işletme sahiplerinin, yerel devlet kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının (STK'lar) Gökçeada'nın çevresel sürdürülebilirliğine ilişkin kapasite ve bilgilerini artırmak. Böylece bahsi geçen tüm bileşenlerle birlikte adanın çevresel sürdürülebilirliğini korumak için projeler geliştirebilmeleri ve kendi kendine yetebilen bir Gökçeada inşa etmeye yardımcı olmalarını istiyoruz. Projemiz ile ilgili güncel haberleri takip edebilmek için bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, detaylı bilgi için info@etkicemberleri.org mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yaşadığımız dünyada ve zamanda, insan ve doğanın uyumlu olduğu yerleşimalanlarına ve yaşam biçimlerine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Buihtiyaçtan harek

Explore
Drag